FAQs

FAQ

PYETJET MË TË SHPESHTA

Pyetje: Çfarë është dallimi në mes elektro-galvanizuar dhe të nxehtë dip galvanizuar

Shtresa 1. zink:: Një shtresë zinku Elektro-galvanizuar në përgjithësi në 3 deri në 5 mikronë, kërkesat e veçanta mund të arrijnë 7 deri 8 mikronë. Trashësia e shtresës dip hot galvanizuar zinkut mund të arrihet më shumë se 50 mikronë, maksimumi mund të arrijë 100 mikronë.

Hot-tretësirë ​​galvanizing është një trajtim kimike, është reagimi elektro-kimik. galvanizing ftohtë është adresa fizike, vetëm furçë shtresa sipërfaqësore e zinkut, shtresa e zinkut është e lehtë të bie. Ndërtimi në përdorimin e nxehtë galvanizing dip. Ftohtë galvanizuar zink është vetëm 10-50g / m2, rezistenca korrozioni vet se dip nxehtë galvanizuar një shumë të ndryshim. Galvanizuar me një çmim relativisht të lirë. Hot dip galvanizuar trupi çeliku i dip hot galvanizuar sipërfaqe nën kushtin e aderimin e saj të fortë, jo lehtë të bie, edhe pse ka dip hot galvanizuar fenomen tub korrozioni, por në një periudhë shumë të gjatë për të përmbushur kërkesat teknike, shëndetësore.

2. Dallimet teknologjike 

Hot dip galvanizuar është shufër shkrihen në temperatura të larta, një numër i materialit shtesë në vend, atëherë zhytur struktura metalike e galvanizuar slot, komponenti metalike mbi një shtresë të veshjes zinkut. Avantazhet e hot-dip galvanizing korrozioni e aftësisë së tij, aderimin dhe për ngurtësinë e veshjes zinkut është më e mirë. "Cold praruar" ose "plating", është zink kripë zgjidhje me elektrolizë, me plating mbi shtresë, në përgjithësi nuk kanë ngrohje, sasi e vogël e zinkut, mjedisi i lagësht është shumë e lehtë të bie. 

Para së gjithash, është dallimi në mes procesit: hot-dip galvanizing është workpiece degreasing, pickling, zhytje, tharje ulje të lëngshme në shkrirë zink kohë të caktuar, mund të ngrihen. Gjithashtu i njohur si elektro-galvanizuar galvanizing ftohtë, është që të përdorin pajisje elektrolizë pjesë e punës përmes degreasing, pickling përbërësit të postoni në zgjidhjen e kripë zink, dhe të lidheni pajisje të anode elektrolizë; në vend të të gjithë pjesët e pjatë zinkut të lidhur me pajisje elektrolizë pozitive, pushtet mbi, përdorimin e tanishëm nga katodë në anode e lëvizjes drejtuar të detalit do të depozitohen në një shtresë të zinkut. Zink përfunduar dallimin: asnjë ftohtë galvanizuar hot-dip galvanizing pamjen delikate të ndritshme, por trashësia e shtresë zinku e aspekteve të ftohtë galvanizimit të nxehtë-dip galvanizing është disa herë. rezistenca korrozioni galvanizuar është gjithashtu disa herë.

Përdorimi 3.Product: Sepse elektro-galvanizuar përgjithshëm testi lundrojnë spray në më pak se 10 orë, por hot-dip galvanizing e testit kripë llak mund të arrihet në rreth 30 orë. electroplating`s thonjtë në përgjithësi të përdorura në paketimin e disa produkteve më të sofistikuara elektronike, pajisje, etj Dhe galvanizohen të nxehta thonjtë përdorur në mjedisin e keqe është relativisht i varfër, të tilla si korrozionit të ajrit dhe të lëngshme; relativisht të lagësht, të tilla si shtëpitë e plazhit dhe parapets lidhje.

Q: Si për të provuar prodhimet e tuaja janë të kualitetit të lartë?

A: Departamenti i Inspektimit ynë është i ngarkuar me mbikqyrjen e procesit të të gjithë prodhimit. Ne gjithashtu të pranojë asnjë inspektim palës së tretë, dhe produktet tona kaluar çertifikatat SGS, CE, ISO.

Q: A mund të ofrojnë një pjesë të mostrës?

A: Në mënyrë për të paraqitur sinqeritetin tonë, ne mund të ofrojmë mostër të lirë, por ju duhet të mbajnë koston e shprehur.

Nëse jeni dakord me këtë, ju lutem të ofrojë Llogari tuaj Courier ose transferimin e mallrave në llogarinë tonë paraprakisht. Kur ne të merrni Llogari Courier ose të holla, ne do të dërgojë mostrën në të njëjtën kohë.

Q: Si mund të merrni citat tuaj?

A: Ju mund të dërgoni kërkesat tuaja të detajuar për të email-it:

Sales06@pvc-wiremesh.com ose na (0086-13703299243) telefononi direkt. 

Ne do t'ju japë çmimin tonë në 2 orë.

Duan të punojnë me ne?