коњ ограда панел

Краток опис:

површинска обработка: Материјал: пред топло поцинкуван натопи, топло-натопи поцинковани по заварени, сликарство. 

Процес: топло поцинкувани цевки заварени заедно-заварување дамки полирање-дамки анти-рѓосување боја-дамки сребрена боја

Висина x должина: 1800mm x 2100mm (6 шини); 1600mm x 2100mm (5 шини)

Различни спецификации се достапни во согласност со посебните клиенти

Вертикални цевки:

40 x 40 x 1.6mm / 2.0mm; 50 x 50 x 1.6mm / 2.0mm квадратни цевки

32mm OD x1.6mm; 42mm OD x 1.6 mm круг цевки

Хоризонтални цевки: (6 шини или 5 шини)


детали за производот

Тагови производ

30x60x1.6mm / 2.0mm; 40x80x1.6mm / 2.0mm правоаголник

40x40x1.6mm / 2.0mm; 50x50x1.6mm / 2.0mm квадратни цевки

32mm OD x1.6mm / 2.0mm; 42mm OD x1.6mm / 2.0mm дебелина круг цевки

Тема:

1> Пренослив: лесно брзо да се справи со (формиран, извадете ја и се спушти), го прави панел оградата многу флексибилни.

2> Робустен: испреплетени систем го прави оградата многу стабилна: квалитетен челик и целосно заварување прави панел посилно, тешки и анти-скршени; висок цинк или ПВЦ обложени направи ограда трајни

3> Заштита на животната средина: поврзување со заварен држач за држење и се приклучи на игли, нема потреба да се копа дупки или се постават темелите. И тоа да имаат корист пасишта заштита.

Главни пазари: Австралија, Европа, Канада, Америка и Азија земји

апликација:

Коњ панел се користи во подигање на животни, посебно за добитокот, крава, коњ, овци итн


Детали на сликата

20170809151951    20170809152010

20170809152023    20170809151944


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи